Knyga padėsianti slaugant žmogų

Nors knyga „Slaugytojo padėjėjo darbo pagrindai“ skirta slaugytojo padėjėjo specialybės mokiniams su teorinėmis ir praktinėmis užduotimis, tačiau ją galima rekomenduoti ir tiems, kurie slaugo ligonius namuose ir ieško atsakymų į iškylančius klausimus.

Knygos įvade rašoma, slaugyti – tai padėti tiek sergantiems, tiek sveikiems žmonėms atlikti veiksmus, kuriais stiprinama arba atgaunama sveikata (arba padedama oriai numirti) ir kurių jie imtųsi, jei turėtų pakankamai jėgų, išmanymo ir valios. Taigi, slaugytojų užduotis padėti žmonėms, kad jie kuo greičiau galėtų patys savimi pasirūpinti. (Virginija Henderson, 1966).

Knygą sudaro 13 temų – nuo bendravimo su ligoniu, iki sunkių, gerontologinių ligonių slaugos. Slaugomajam yra svarbu suteikti pagalbą, padėti asmens higienos, pragulų profilaktikos procesuose, bet ne mažiau svarbu yra bendravimas su ligoniu, akių kontaktas, veido išraiška, palaikymas už rankos, pasikalbėjimas. Vienoks  bendravimas yra su žmogumi, turinčiu judėjimo negalią, visiškai kitoks bus su turinčiu klausos ar regos  sutrikimų, dar kitoks – su turinčiu psichikos negalią ar sergančiu nervų sistemos ligomis.

Knygoje yra daug patarimų prižiūrint ir slaugant vaikus. Jaunos mamos ras patarimų, kaip pasiruošti vaikelio gimimui ir kaip jį prižiūrėti ką tik gimusį. Tėvams teks patirti  nemažai iššūkių, su kuriais reiks susidoroti.  Pirmos maudynės, žindymas, primaitinimas – tai tik pirmieji jaunų tėvų išbandymai. Jų dar laukia ir vaikų infekcinių – raudoniukės, vėjaraupių, kiaulytės ir kt. ligų puokštė, kurioms užklupus, pasitelkus žinias ir sumanumą, būtų užtikrintos reikiamas sąlygas vaiko gydymui ir slaugai.

Pagal knygą „Slaugytojo padėjėjo darbo pagrindai“ parengė Nijolė Sorakienė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: