Živilė Povilaitytė-Buzaitė  ,,Viskas dėl angliavandenių“

,,Spėju, kad pagrindinė priežastis, pastūmėjusi jus ieškoti pagalbos ir atsiversti šią knygą, yra jūsų svoris. Jis vis auga, ir jūs negalite to sustabdyti. Žinau, kaip tai vargina. Daugiau nei 20 metų kovojau su savo svoriu, tačiau turiu pripažinti, kad man taip ir nepavyko jo įveikti. Žinau, kad mano polinkis priaugti svorio niekur nedings, bet dabar jau esu apsiginklavusi žiniomis, todėl jaučiuosi ne nusivylusi, o motyvuota. Aš nebekovoju su savo svoriu, o jį kontroliuoju. Rūpinimasis savo sveikata tapo mano gyvenimo būdu, ir aš tuo didžiuojuosi. Anksčiau gyvenime visų pirma siekiau būti liekna, bet dabar mano tikslas – būti sveika, t. y. palaikyti kūno masės indeksą normos ribose. Tai nelengva, bet įmanoma. Jokių cikliškų dietų, tik nuolatinis žygis sveikatos ir gerovės link“ sako autorė.

Ji dalijasi savo patirtimi apie emocinį valgymą, apie įveiktą vėžį, turimą polinkį į diabetą ir širdies bei kraujagyslių ligas, apie patirtus panikos priepuolius, nemigą, depresiją, apie ilgą savo paieškų kelią skaitant knygas, mokslinius straipsnius ir tyrimus, ieškant atsakymų, kaip  emociniai, fiziniai, ekonominiai ir socialiniai veiksniai sukelia sveikatos problemas.

Knygos puslapiais keliaudami atrasite daug ir įvairios informacijos apie tai, kodėl negalime nustoti valgyti; apie makroelementų: baltymų, riebalų ir angliavandenių svarbą mūsų sveikatai; apie valgymą, priklausomą nuo emocijų: streso, nerimo; apie būtinumą keisti mitybos įpročius ir badavimo ar protarpinio badavimo naudą, taip pat daug kitų įdomių ir reikalingų žinių, padėsiančių kontroliuoti svorį bei sveikai gyventi be nusivylimo ir baimių.

Informaciją parengė Elena Kaminskaitė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: