„Skausmo kodas“ Oliver Neumann

Kiekvienam iš mūsų yra tekę patirti skausmą. Nesvarbu, ar jis būtų fizinis, ar psichinis. Skausmas – tai nuolatinis mūsų gyvenimo palydovas, bet tai turėtų trukti trumpai. Jei jis tampa nuolatinis, lėtinis, tada – tai nepakeliama kančia.

Kaip  atspėti kodą, kuris padėtų numalšinti lėtinį ar  ūminį skausmą?
Ši knyga suteiks žinių apie tai, kas jums gali padėti ir kaip galite padėti patys sau. Sužinosite, kaip iš tikrųjų atsiranda skausmas, kodėl dauguma žmonių kenčia ir, žinoma, sužinosite viso to sprendimo būdą.

Dr. Oliver Neumann yra ypatingas skausmo medicinos specialistas, visų pirma dėl to, kad jis turi retą gebėjimą į skausmo problemą žvelgti plačiai, ne vienos disciplinos ribose. Tam turi įtakos jo įvairiapusis išsilavinimas ir papildoma kvalifikacija, kuri yra svarbi nustatant diagnozę. Pacientai praktiškai įsitikino jo metodo veiksmingumu, nes pasiekė puikių rezultatų. Chirurginė operacija  turėtų būti kraštutinė priemonė, kada nepadeda priemonės, mažinančios raumenų įtampą ir tuo pačiu, slopinančios uždegimą

Dim Mak osteopresūrą autorius sukūrė per daugelį metų tam, kad  sumažintų raumenų pertempimą ir pašalintų skausmą per stebėtinai trumpą laiką. Kurdamas savo skausmo gydymo metodiką autorius atrado 72 taškus ant kaulų ir sąnarių, per kuriuos pacientui galima „ištrinti“ skausmą. Šie taškai gydomi specialiai tam tikrais osteopresūros (kaulų taškų spaudimo) metodais. Autorius išskyrė 39 būdingiausius skausmo atvejus, kur galima taikyti minėtą terapiją. Priklausomai nuo skausmo būklės, pirštais spaudžiami būtent tie skausmo taškai, kurie veikia kaip biologinės informacijos jungikliai smegenyse ir sukelia jaučiamą skausmą. Šio metodo tikslas-spaudžiant osteopresūros taškus pašalinti raumenų kliūtis. Po osteopresūros gydymo svarbu įveikti priežastį, dėl kurios atsiranda raumenų įtampa, o vėliau reguliariai atliekant specialiai tam sukurtus tempimo pratimus. Gana dažnai gydant ligas, neatsižvelgiama į tikrąją priežastį ir gydomi tik simptomai. Autorius teigia, kad visiškai logiška, kad organizmas, pavyzdžiui, vartojant skausmą malšinamuosius vaistus, negauna galimybės pasveikti. Daug blogiau – slopinamas pavojaus skausmas, o tikroji priežastis lieka nepastebėta. Kaip skausmo gydymo specialistas skausmo terapiją jis parengė kaip „pagalbą sau pačiam“, palaikydamas ir padėdamas pacientui ūminės skausmo fazės metu. Sekančiame gydymo etape atsakomybė tenka pačiam pacientui, atliekant specialisto rekomenduojamus tempimo pratimus, kuriuos reikia atlikti reguliariai, norint pasiekti teigiamų rezultatų. Tempimo pratimų pavyzdžiai su detaliu aprašymu yra pateikiami knygos priede. 

Informaciją parengė Nijolė Sorakienė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: