Rūta Dubakienė „Įdomioji alergologija“

Rūta Dubakienė – Vilniaus universiteto (VU) Medicinos fakulteto (MF) profesorė, aukščiausios kategorijos gydytoja alergologė ir klinikinės imunologijos specialistė, habilituota biomedicinos mokslų daktarė, 25-ius metus Lietuvos mokslų akademijos tikroji narė, akademikė ir pirmoji moteris, reikšmingai prisidėjusi prie Lietuvos alergologijos istorijos kviečia skaityti naujausią savo knygą „Įdomioji alergologija“.

   Šiais laikais vis dažniau išgirstame žodį alergija. Alergiškų žmonių akivaizdžiai daugėja ir tai paliečia tiek vaikus tiek suaugusius. Kaip sako pati autorė, sparčiai kintanti žmonių gyvenamoji aplinka ima kelti pavojų, kai kurie žmonės ima neįprastai reaguoti į atrodo įprastines medžiagas – maisto produktus, chemines medžiagas, augalų žiedadulkes, naminių gyvūnėlių kailį – ir suserga alerginėmis ligomis. Šioje knygoje galima sužinoti daug įdomybių ir netikėtų faktų apie alergiją, pradedant istoriniais faktais, baigiant pasakojimais apie tai kaip ji pasireiškia ir kokie yra kovos su ja būdai. Pieštinės iliustracijos, kaip tikisi autorė, padės skaitytojui suvokti, kaip viskas vyksta, o trumpi pasakojimai nenusibos skaitant. Kas vyksta alergijos metu, kodėl kartais išberia veidą ar ištinsta kuri nors veido vieta, o kitiems ašaroja akys, staiga prasideda čiaudulys ar staigi sloga? Autorė atkreipia dėmesį: apsidarykite – galbūt miegate ne vieni. Čia kalbama apie erkes, kurios randamos patalynėje. O iš viso dulkių erkių rūšių yra skaičiuojama virš 20 rūšių. Jau esame girdėję apie alergiją šalčiui ir šilumai, daugelis esame susidūrę su bičių įkandimu, ir girdėjome atvejus, kada po įkandimo ištinka  anafilaksinis šokas. Knygoje autorė pateikia netikėtų alergijų įvairovę, apie kurias tikriausiai būsime net  negirdėję

   Vaikų alergija yra kitokia, palyginus su senjorams pasireiškiančiomis alergijos formomis. Pasirodo, kad alergijos pavojai slypi net ir žaisluose. Pastebėta, kad vaikai gali išaugti iš kai kurių alergijų: karvės pienui, kiaušiniams, žemės riešutams ir pan., o senjorai, niekada nesiskundę, su metais gali pajausti alergiją vaistams,  išsausėjusios odos niežulį, bėrimą ar pan. Autorė pateikia patarimus, kaip auginti alergišką vaiką, kaip atpažinti alergiją, kaip stengtis jos išvengti  ir koks būtų reikalingas gydymas konkrečiu atveju. Dažnai manoma, kad alerginėmis ligomis serga tik žmonės, tačiau, alergija gali susirgti ir naminiai gyvūnai, paukščiai bei žvėrys. Visa tai ir dar daug įdomių faktų apie alergiją, alergenus, gydymą ir naudingus patarimus galima rasti specialisto knygoje.

Informaciją parengė Nijolė Sorakienė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: