Imuninės sistemos stiprinimo planas

Jei sėdite ant vinies, problemos neišgydysite vien malšindami skausmą. Jums teks surasti vinį ir jį pašalinti.Sidney Baker

Knygos autorė gydytoja, prevencinės medicinos atstovė, paprastam eiliniam žmogui suprantama kalba paaiškina, kaip veikia imuninė sistema ir kaip būtų galima pagerinti jos veiklą, sumažinti antikūnių koncentraciją. Autoimuninės ligos, pamažu tampančios epidemija, gali pažeisti praktiškai kiekvieną organą ar sistemą. Reumatoidinis artritas, sisteminė raudonoji vilkligė, išsėtinė sklerozė, uždegiminė žarnų liga arba kolitas, diabetas, hipotiroidizmas, psoriazė – visos šios ligos yra autoimuninės. Jos gydomos nesteroidiniais priešuždegiminiais vaistais, steroidais ir kitais vaistais, kurie stipriai nuslopina imuninę sistemą. Šalutiniai poveikiai dažni ir sunkūs, o palengvėjimas dažnai tik dalinis. Paskirti trumpam jie gali išgelbėti, tačiau vartojami ilgai jie visiškai neveikia tikrųjų ligos priežasčių. Knygos autorė garsi JAV gydytoja S.Blum taiko funkcinės medicinos principus, kurie atsižvelgia į tikrąsias ligos priežastis, sėkmingai gydė šimtus sergančių autoimuninėmis ligomis, bandydama suvaldyti tokias problemas kaip toksinai, infekcijos, alergenai, netinkama mityba ir stresas.

Funkcinės medicinos tikslas – surasti ir pašalinti ligų sukėlėjus (mikrobus, toksinus, alergenus) bei pastiprinti organizmo funkcijas mitybinėmis medžiagomis, tokiomis kaip vaistingosios žolelės, probiotikai ir pan. Svarbiausia – visavertis maistas, maistinės medžiagos, fiziniai pratimai, streso valdymas, grynas vanduo ir deguonis, bendruomenė, ryšiai ir prasmė. Knyga gausiai iliustruota sėkmingo gydymo istorijomis. Pavyzdžiui lėtinio nuovargio sindromas, kuris irgi gali turėti autoimuninių bruožų, dingo pacientei atsikračius gyvsidabrio toksinų. Laikydamiesi aiškios, perversmą sukeliančios programos, aprašytos knygoje, pacientai gali atsikratyti savo autoimuninės ligos priežasčių. Tik tai daryti reikia laiku, kol dar šios ligos nesukėlė negrįžtamų pokyčių, skausmo, negalios. Atlikus paprastus kraujo tyrimus, galima diagnozuoti jau šias pirmąsias stadijas ir atkurti autoimuninės sistemos pusiausvyrą, kol dar neatsirado negrįžtamų smegenų, sąnarių, skydliaukės, kraujagyslių ir kitų organų pažeidimų. Funkcinės medicinos specialistas – tarsi detektyvas, surenkantis visas užuominas iš pacientų praeities ir dabarties, stengiasi išsiaiškinti, kaip ir kodėl organizmo funkcijos sutriko. Daugybė mokslinių tyrimų pagrindžia šiuos imuninės sistemos subalansavimo ir gydymo metodus.

Ši knyga padės suprasti, ką iš tiesų žmogus jaučia, kodėl patiria tam tikrus simptomus, kaip galima pašalinti jų priežastis. Panaudodami simptomų ir tyrimų sąrašus, klausimynus, ir įsivertinimo testus, sužinosime, kaip galima išgydyti autoimuninių ligų simptomus.  

Nors šioje knygoje pabrėžiamos autoimuninės ligos, ji gali padėti kiekvienam, tiesiog norinčiam turėti sveikesnę, geriau subalansuotą imuninę sistemą.

Informaciją parengė Daiva Širkaitė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: