Ištrūk iš spąstų: kaip atsikratyti neigiamų įpročių, džiaugtis santykiais ir gyvenimu

Knygos „Ištrūk iš spąstų“ autoriai, žymūs JAV psichologai, filosofijos mokslų daktarai J. E. Youngas ir J. S. Klosko dalijasi naujomis terapinėmis įžvalgomis, kaip pakeisti esminius gyvenimo būdo ir elgesio modelius.

Spąstų terapijoje aptariama vienuolika skausmingų, visą gyvenimą kankinančių problemų, tokių kaip apleistumo jausmas, nepasitikėjimas, socialinė izoliacija, pažeidžiamumas, defektyvumo jausmas, priklausomybės. Defektyvumo ir nesėkmės spąstai trukdo puoselėti savivertę. Tokie jausmai kaip gėda ir menkavertiškumas skatina vengti galimybių ir kliudo jomis pasinaudoti. Gėdos jausmas kaip juodas debesis gaubia ir varžo jus neleisdamas užmegzti ryšio ir užkirsdamas kelią saviraiškai, savo poreikių patenkinimui bei pasiekimams. Ką daryti? Valdomi negailestingų standartų apleidžiate savo poreikius ir visa tai, kas teikia džiaugsmą, kad pelnytumėte pripažinimą ir išvengtumėte gėdos. Jei nesistengiate savęs įtvirtinti ir išreikšti, gyvenimas atrodo slogus, apima neviltis, nelieka pusiausvyros tarp jūsų ir aplinkinių poreikių. Kokiais būdais save išreikšti, kai paklusnumo ir negailestingų standartų spąstai kliudo save įtvirtinti?  Į šiuos ir kitus klausimus rasite atsakymus šioje knygoje.

Knygoje parodoma, kaip šiuos spąstus atpažinti, išsiaiškinti, iš kur jie atsirado ir kaip visa tai pakeisti. Spąstai – tai elgesio ir mąstymo modeliai, susiformuojantys dar vaikystėje ir lydintys visą gyvenimą. Jie prasideda nuo to, ką mums padarė mūsų šeima ar kiti vaikai. Buvome apleisti, peikiami, pernelyg saugomi, išnaudojami, išskirti iš kitų arba atstumti, gal ko nors stokojantys. Suaugę ir toliau kuriame tokias situacijas, kur kartojasi netinkamas elgesys mūsų atžvilgiu, esame ignoruojami, menkinami, kontroliuojami. Spąstai apibrėžia, kaip mąstome, jaučiamės ir kuriame santykius su kitais. Jie išprovokuoja tokius stiprius jausmus kaip pyktis, liūdesys ir nerimas. Net kai atrodo, turime viską, dažnai nesugebame mėgautis gyvenimu ir tikėti savo laimėjimais.

Knygoje atsiskleidžia didžiulis autorių jautrumas, atjauta ir svarbios klinikinės įžvalgos.

Knyga tiks tiems, kurie nepasitiki savimi, nėra patenkinti savo gyvenimu, santykiais su kitais ar savimi, nori rasti logiškų paaiškinimų bei pasiryžę patys imtis veiksmų pokyčiui pasiekti.

Informaciją parengė Daiva Širkaitė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: