Algimantas Kirkutis, Hans Diehl  ,,Kaip išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?”

Algimantas Kirkutis (g. 1954 m. Kaune) – gydytojas kardiologas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras. Medicinos srityje jis dirba jau keturiasdešimt metų. Gydytojas parengė ir publikavo kelis šimtus mokslinių darbų bei straipsnių.

Hans Diehl – klinikinis profilaktinės medicinos profesorius Loma Linda universitete, JAV. Profesorius sukūrė sveikatos gerinimo programą, kurioje dalyvavo 85 tūkstančiai dalyvių. Remdamasis programos rezultatais Hans Diehl paskelbė kelias dešimtis mokslinių straipsnių įrodančių, kad pakeitus gyvenimo būdą įmanoma išvengti lėtinių ligų arba palengvinti jų eigą. Autorius parašė keletą visame pasaulyje populiarių medicininių knygų.

Du medicinos profesoriai Algimantas Kirkutis ir Hans Diehl suvienijo savo žinias ir parengė knygą „Kaip išsigydyti širdies ir kitas lėtines ligas be vaistų?“. Leidinyje pristatoma novatoriška medicinos paradigma, kuri teigia, kad įvairias ligas įmanoma gydyti ne tik medikamentais, bet ir keliant žmogaus sąmoningumą, stiprinant jo imunitetą, bei iš esmės keičiant gyvenimo būdą. Pasak autorių, svarbiau ir lengviau yra saugoti savo sveikatą, nei po to gydyti ligas.

Ši knyga skirta tiek medikams, tiek visiems žmonėms, kurie domisi medicinos naujovėmis bei rūpinasi sveikata. Autoriai leidinyje pasidalino naujausiomis ir patikimomis mokslinėmis žiniomis. Jos padės pasirinkti sveikesnį gyvenimo būdą, užkirsti kelią lėtinėms ligoms arba sumažinti jau atsiradusias sveikatos problemas.

,,Profesorius A. Kirkutis tęsia tai, ką yra pradėjusi PSO, kurios teigimu, ne infekcinės, o gyvenimo būdo nulemtos lėtinės ligos tapo pasauline pandemija. Siekiant išjudinti status quo reikia drąsos, vizijos ir ryžto, tai kaip tik ir demonstruoja A. Kirkutis. Šioje visiems rekomenduojamoje perskaityti knygoje pateikdamas mokslinius faktus, kurie yra svarbi žinia visiems. Kiekvienas iš mūsų gali geriau kontroliuoti savo sveikatą ir likimą apsispręsdamas, ką valgyti, kaip judėti ir mąstyti. Knygoje autorius, remdamasis moksliniais faktais, pabrėžia, kad gyvensenos medicina gali padėti susigrąžinti prarastą sveikatą“ teigia Susan Benigas, Amerikos Gyvensenos medicinos kolegijos vykdančioji direktorė.

Nors turime ištobulintą medicinos sistemą, nepaisant to, sergamumo lygis kyla. Kodėl? Nes neįveiktas pagrindinis – sunkiausiai pasiekiamas priešas, glūdintis kiekvieno mūsų viduje – tai neišmanymas, nesusivokimas, nesąmoningumas savo sveikatos atžvilgiu. Šis priešas mus veda klaidingu keliu, rodo daiktus ir reiškinius, kurie išties nėra tokie jau vertingi.

Gyvensenos medicina (GM) atskleidžia galimybę pasukti lėtinio susirgimo eigą savaiminio sveikimo linkme nevartojant cheminių vaistų. Tai pasiekiama pašalinus ligas sukėlusias priežastis ir sustiprinus organizmo imunitetą. Būtina koreguoti paciento mitybos, judėjimo įgūdžius, suderinti jo psichoemocinę būseną. Vis dėlto, reikia pabrėžti, kad valdyti lėtinių ligų eigą ne taip paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pirmiausia pacientas turi būti motyvuotas, kantrus ir pasiryžęs keisti įprastą gyvenimo būdą, be to, sutelkti valios pastangas, kad galėtų tai įgyvendinti. Norimą rezultatą galima pasiekti tik suvokus lėtinių ligų atsiradimo mechanizmus ir galimo poveikio būdus. Šiuo atveju žinios ir jų dėka teisinga linkme nukreipta minčių tėkmė lemia mūsų likimą.

Informaciją parengė Elena Kaminskaitė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: