Vadovas, sprendžiantiems autizmo ir brendimo klausimus

Augimas – vadovas specialistams ir tėvams, kurie sprendžia autizmo ir brendimo klausimus / [Kristina Košel-Patil. – Vilnius : Lietuvos autizmo sociacija „Lietaus vaikai“, 2019. – 67 p.

Šis vadovas skirtas tėvams, globėjams, pedagogams, psichologams, dienos centrų ir socialinės globos centrų darbuotojams bei kitiems žmonėms, prižiūrintiems vaikus ir jaunuolius, turinčius autizmo spektro sutrikimų.

Paauglystė – sunkus laikotarpis. Keičiasi kūnas, santykiai su bendraamžiais tampa sudėtingesni, ir jaunas žmogus patenka į vis komplikuotesnes socialines situacijas.

Dėl autizmo kyla papildomų kliūčių: vaikai, kuriems sudėtingiau suvokti ir jausti savo kūną, sunkiau suvokia ir jo pokyčius. Iškyla naujų savipagalbos įgūdžių reikalaujančių iššūkių. Sunkumai suprantant socialines situacijas, kitų žmonių emocijų atpažinimas ir tinkamas bendravimas yra pagrindinės autizmo keliamos problemos.

Leidinyje pateikiama apibendrintų žinių, patarimų, naudingų šaltinių ir pedagoginių metodų. Pirmame skyriuje aptariami kūno pokyčiai ir rūpinimosi savimi įgūdžiai, kurie labai svarbūs augant. Daugiau dėmesio skiriama vaikams, turintiems autizmo spektro ir intelekto sutrikimų. Antrame skyriuje nagrinėjami keli pagrindiniai klausimai, susiję su bendravimo įgūdžiais: kaip išmokyti vaikus tinkamo atstumo bendraujant, kaip kalbėti apie tinkamus ir netinkamus prisilietimus, viešą ir privatų elgesį, kitų žmonių emocijų atpažinimą ir kt. Bendravimo gebėjimams skirtame skyriuje pateikti metodai ir pasiūlymai gali būti naudingi ir vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Kai kurie metodai tiks vaikams, turintiems psichikos sutrikimų. Atskiruose skyriuose rašoma apie emocijų suvokimą ir smurto profilaktiką.

Didelę leidinio dalį sudaro priedai, kuriuose pateikiami socialinių istorijų pavyzdžiai ir piešiniai. Juos galima nusikopijuoti, išsikirpti, laminuoti ir naudoti mokykloje, dienos centre ar namuose.

Leidinio pabaigoje – naudotos ir rekomenduojamos literatūros sąrašas.

Parengė Janina Valančiūtė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: