Meilė sau : praktinis vadovas moterims : paleisk nepasitikėjimą savimi, ugdykis atjautą sau, priimk save tokią, kokia esi

   Megan Logan – socialinio darbo magistrė, licencijuota klinikinė socialinė darbuotoja, daugiau kaip 20 metų konsultuojanti pacientus psichikos sveikatos klausimais. Ji dirbo pagalbos centruose su smurtą artimoje aplinkoje ir seksualinę prievartą patyrusiais žmonėmis, dalyvavo valgymo sutrikimų bei vietinėse paliatyviosios slaugos programose. Pastaruosius 10 metų knygos autorė sėkmingai verčiasi privačia praktika. Jos specializacija – su traumomis, prievarta, valgymo sutrikimais, sielvartu ir netektimis susijusios problemos.

Pasaulyje, pilname asmeninių ir profesinių iššūkių, ne visuomet lengva mylėti ir atjausti save. Tačiau „Meilė sau. Praktinis vadovas moterims“ padės žengti pirmąjį paprastą žingsnį. Ši knyga kupina susimąstyti skatinančių idėjų ir padrąsinimo visoms, kurios siekia išsiugdyti pasitikėjimą savimi bei savigarbą – savybes, reikalingas kasdien susiremiant su gyvenimo išbandymais.

   Kad ir ko siekiate – pamilti savo kūną, atsisveikinti su nesveikais santykiais ar tiesiog priimti save tokią, kokia esate, – ši knyga suteiks jums naudingų įrankių ir praktinių įgūdžių, skatinančių pagerinti santykį su savimi.

   Knygoje „Meilė sau. Praktinis vadovas moterims“ rasite veiksmingą dviejų dalių metodą, kurį taikydamos sužinosite, kas iš tikrųjų yra meilė sau ir kodėl ji tokia svarbi. Taip pat išsiaiškinsite, kaip paleisti nepasitikėjimą savimi, lavinti atjautą sau bei kurti prasmingą ir tikslų kupiną gyvenimą.

   Semkitės įkvėpimo iš žymių žmonių citatų, veiksmingų pratimų ir įžvalgių pasiūlymų, pagrįstų pozityviąja psichologija, atidumu ir kitais meilės sau lavinimo būdais.

   Jei išgyvenate sunkų laikotarpį arba tiesiog norite gyvenimą praturtinti meilės sau kupinomis veiklomis, ši praktinė knyga padės atsiskleisti jūsų potencialui, taip pat ugdyti ir puoselėti savo asmenybę.

   Pati autorė, dirbdama klinikinį socialinį darbą, yra patyrusi išsekimo ir perdegimo būseną, kada norėdavosi nuo visko atsiriboti, nes bendravimas pernelyg sekino, o nusiraminimą rasdavo „Neflix” serialuose bei valgydama šokoladą. Būtent tuo gyvenimo laikotarpiu supratusi, kaip svarbu yra teikti pirmenybę sau, pasirūpinti savimi ir pamilti save.

   Savo išvadose autorė pažymi, kad perskaičius knygą visiškai priimti save tokią, kokia esi, stebuklingai nepavyks. Tam, kad išmoktume pakeisti įsisenėjusį nepasitikėjimą savimi, priimti savo nepatogius jausmus ir trūkumus, reikia laiko ir pastangų. Bet kai išmokstame gyvenimo pamokas ir išsiugdome meilę sau, atsiranda įstabių dalykų: gyvenimo prasmė, sveikesni santykiai, atjauta kitiems ir sau. Priimdamos save tampame pajėgios priimti kitus ir gyventi visavertį gyvenimą.

   Knygoje rasime daug spalvų, testų ir piešinėlių, kurie sudaro žaidimo įspūdį ir kviečia žaisti, surašyti savo mintis, suklijuoti savo būseną iš iškirptų patikusių spalvotų žurnalų paveikslėlių, vertinti ir daryti išvadas apie save. Spalvos, tekstūros ir skirtingi rašymo stiliai primins, kad teiktume pirmenybę sau, ir, tuo pačiu, teiktume džiaugsmą aplinkiniams. Pats laikas, sako autorė,  peržiūrėti savo paskyrų socialiniuose tinkluose sąrašą ir išbraukti tuos kontaktus ir turinius, kurie verčia pasijusti blogai. O ar esate rašę meilės laišką sau? Jis tikriausiai bus ilgas ir labai įdomus, jei aprašysi, kaip įveikei išbandymus, parašysi apie dalykus, už kuriuos tave pagyrė kiti žmonės, nurodysi savo gabumus ir talentus. Meilės sau laiško kopiją visada turėk su savimi, pataria autorė, kad prireikus, nedelsdama prisimintumei savo dorybes ir vertę.

Jessica Bradstreet, licencijuota klinikinė socialinė darbuotoja išsako mintis apie knygą:

Padarykite sau paslaugą ir nerkite į šią knygą stačia galva. Ji įveikia visas kliūtis, su kuriomis susiduria moterys. Lyg visos saviugdos knygos sudėtos į vieną, ir dar priedo gaunate nemokamą asmeninį psichologą. Kai baigsite skaityti, kaltinkite mane už tai, kad panorėsite jos egzempliorius išdovanoti savo mamai, dukroms, seserims ir dar bent penkioms draugėms! 

Informaciją parengė Nijolė Sorakienė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti Lietuvos medicinos bibliotekoje

Advertisement

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: