Veiksmingi vyresnio amžiaus pacientų skausmo gydymo būdai

Skausmas – labai dažnai vyresnio amžiaus simptomas. Jis dažnai nepakankamai atpažįstamas ir gydomas. Vyresnio amžiaus suaugusiųjų sveikatai ir gyvenimo kokybei tai turi neigiamą reikšmę. Šia knyga siekiama tai ištaisyti. Ji praplės skaitytojo požiūrį į vyresnių žmonių skausmo gydymą ir suteiks konkrečios informacijos apie šios populiacijos skausmo įvertinimą bei gydymą.

Netinkama diagnostika ir gydymas lemia depresiją, socialinę izoliaciją, nejudrumą, miego sutrikimus ir vyresniųjų gyvenimo kokybės pablogėjimą. Taigi paslaugų teikėjams svarbu atpažinti pagyvenusių žmonių skausmą ir jį gydyti, kad būtų išvengta padidėjusio sergamumo. Efektyvus skausmo malšinimo metodas paprastai apima įvertinimo ir gydymo žingsnius.

Vyresnių žmonių skausmo vertinimas ir gydymas sudėtingas. Senstant gali pasireikšti fizinių, kognityvinių ir sensorinių pokyčių, kurie turi tam įtakos. Įvairios gretutinės ligos bei žmonių norai keičiantis jų sveikatai taip pat turi įtakos vertinimo ir gydymo metodui.

Knygoje pristatomos įvairios temos, svarbios gydytojams, norintiems suprasti vyresnio amžiaus skausmo gydymo kompleksiškumą.  Ji suskirstyta į aktualius skyrius. 1 skyriuje apžvelgiama skausmo epidemiologija ir lėtinio skausmo, atsirandančio dėl vyresnio amžiaus žmonių ligų, išsivystymo galimybė. 2 skyriuje nagrinėjamas skausmo vertinimas, apžvelgiamas reikiamo įvertinimo kompleksiškumas. 3 skyriuje aptariamas ūmus vyresnio amžiaus žmonių skausmas. 4 skyriuje apžvelgiami pasireiškiantys unikalūs fiziologiniai pokyčiai ir kaip jie veikia skausmo vertinimą bei valdymą. 5 skyriuje nagrinėjamos specifinės vyresnio amžiaus suaugusiems būdingos skausminės būklės. 6 skyriuje apžvelgiamos vaistų klasės ir kaip jas pritaikyti vyresnio amžiaus pacientams. 7 skyriuje nagrinėjamas biopsichosocialinis skausmo aspektas ir alternatyvios medicinos strategijos. 8 skyriuje aptariamos intervencinės strategijos. 9 skyriuje apžvelgiama vyresnio amžiaus žmonėms būdinga priklausomybės rizika ir būdai, kaip ją sumažinti.

Ši knyga bus naudinga visam medicininiam personalui, besirūpinančiam vyresnio amžiaus žmonėmis: aukštesnio lygio slaugytojoms ir gydytojams, dirbantiems geriatrijoje, taip pat skausmo specialistams, kuriems gali prireikti informacijos gydant vyresnio amžiaus suaugusiųjų skausmą.

Informaciją parengė Elena Kaminskaitė

Knygą skaitymui galite pasiskolinti iš Lietuvos medicinos bibliotekos fondų

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: