Kaip geriau suprasti ribinę asmenybę

JAV psichiatro Jeroldo Kreismano bei sveikatos žurnalisto Halo Strauso knyga – pirmoji verstinė knyga lietuvių kalba apie ribinį asmenybės sutrikimą.

Knyga atsirado iš autoriaus, praktikuojančio gydytojo nusivylimo, kad plačiajai visuomenei ir daugybei profesionalų trūksta sistemingos informacijos apie sutrikimą, apie kurį dauguma nežino arba jo nesupranta. Daugybę metų buvo sunku apibūdinti, diagnozuoti ir gydyti ribinį asmenybės sutrikimą. Tačiau naujai atsiradę moksliniai tyrimai pripažįsta, kad ribinis asmenybės sutrikimas nėra beviltiška liga.

Profesionaliai auditorijos daliai pateikta reikšmingų naujovių neurobiologijos, fiziologijos ir genetikos mokslų sritryse, raidos teorijų ir gydymo metodų patobilinimų. Plačiajai visuomenei pateikti sudėtingi moksliniai ir teoriniai konstruktai skaitytojui suprantamu būdu, iliustruojant teiginius pacientų istorijomis. Knygoje apžvelgiami ribinės asmenybės gydymo metodai. Ateityje genetinių ir biologinių tyrimų pažanga gali padėti išsiaiškinti, kaip įmanoma individualizuoti terapiją atskiriems pacientams. Gydymas, kuris pagal tyrimus didžiajai daliai pacientų pasirodė geriausias, nebūtinai bus idealus pasirinkimas konkrečiam individui. Tai galioja ir vaistams – tie patys vaistai netinka visiems.

 “Nuotaikų pokyčiai pasireiškia ūmiai, kaip sprogimas, ir neša ribinę asmenybę iš džiaugsmo viršukalnių į depresijos bedugnes. Vieną akimirką kupinas pykčio, o kitą – jau ramus, toks žmogus dažnai nesupranta, kodėl jį staiga apėmė toks įsiūtis. Vėliau nesugebėjimas suvokti priepuolio priežasties atveda prie neapykanto sau ir depresijos.”

Sunkiausia ribinės asmenybės gyvenimo dalis yra tuštuma,vienišumas ir intensyvūs jausmai, sutrikimas dėl impulsyvaus, į kraštutinumus linkusio elgesio (besaikis valgymas, piktnaudžiavimas psichotropinėmis medžiagomis, aiškaus savo tapatybės suvokimo trūkumas), saves žalojimas arba suicidinis elgesys.

“Už klinikinio kategorijų sąrašo slepiasi ribinių asmenų ir jų mylimųjų patiriama kančia. Žmogui, turinčiam ribinį asmenybės sutrikimą, didžioji dalis gyvenimo yra emociniai amerikietiškieji kalneliai, o tam, kuris gyvena su tokiu žmogumi, jį myli, kelionė gali pasirodyti ne ką mažiau pašėlusi, beviltiška ar gniuždanti.”

Informaciją parengė Daiva Širkaitė

Knygą Aš nekenčiu tavęs! Nepalik manęs…kaip geriau suprasti ribinę asmenybę galite užsisakyti LMB

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: