Albert Ellis „Kaip nepasiduoti nerimui ir jį kontroliuoti“

20 rugsėjo, 2016 at 9:15 am Parašykite komentarą

2865272c2119d36b098b0aecae0194afDr. Albert Ellis, vienas įtakingiausių ir dažniausiai cituojamų psichologų, pats jaunystėje buvęs labai pažeidžiamu asmeniu, kaip pats sako, sugebėjo tapti tokiu, kuris susierzina tik išimtiniais atvejais. A. Ellis baimes ir nerimą įveikė studijuodamas įvairią psichologinę literatūrą. Jis sukūrė Protingo emocinio elgesio terapiją (REBT), paremtą kognityvinės terapijos principais. Savo knygoje dr. Ellis pateikia REBT pagrįstus gyvenimiškus pavyzdžius apie sėkmingai išgydytą nerimą, netikrumą, socialines fobijas.

Anot autoriaus, nerimą galima įveikti vos jam prasidėjus, jei nepamirštume vieno svarbaus dalyko – nerimas nėra sąlygojamas aplinkybių ar kitų žmonių. Jį sužadiname patys arba tai yra neįgyvendinami norai. Sveikas nerimas labai skiriasi nuo liguisto nerimo, kuris yra paralyžuojanti baimė, įkyrus rūpestis, įvairios fobijos, sukeliančios pavojaus įspūdį ir neleidžiančios imtis veiklos.

Autorius išsamiai ir įtikinamai nagrinėja priežastis, sukeliančias nerimą. Dauguma nereikalingo nerimo kyla dėl perdėto susirūpinimo, kad suklysime, kitų žmonių nepritarimo ir abejojimo, ar jie visada tave palaikys. Kitas svarbus nerimo šaltinis – poreikis turėti garantiją, kad nepateksime į pavojų. Tad pagrindinė nerimo priežastis – iracionalios mintys. Tai ir  įsitikinimas, kad esame nieko neverti arba nevykėliai, matymas tik juoda arba balta ir kitos nuostatos. Žmonės galvoja iracionaliai todėl, kad yra taip išauklėti savo tėvų ir kultūrinės aplinkos. Be to, jų prigimtis skatina sunkiai įgyvendinamus norus, kuriuos jie paverčia reikalavimais.

Ką daryti su nerimą keliančiomis iracionaliomis mintimis. Dr. A. Ellis pateikia loginius iracionalių minčių disputavimo būdus.

Entry filed under: Knygos pagal receptą, Nerimas.

Arvydas Šeškevičius „Gedėjimas: praktinis vadovas” Christopher Fairburn „Kaip įveikti pastovų persivalgymą”

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kategorijos

Archyvas

Kalendorius

2016 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Statistika

  • 96 174

%d bloggers like this: