Caroline Myss „Kas tu esi? Archetipai“

1 rugpjūčio, 2016 at 11:17 am Parašykite komentarą

Knygos-Kas-tu-esi-virselisArchetipo sąvokos sąvokos autorius C. G. Jungas archetipais vadina įgimtas idėjų galimybes, kurios yra ne individualios, bet universalios, bendros visiems. Archetipo sąvoka yra labai susijusi su C. G. Jungo kolektyvinės pasąmonės idėja – ji reiškia tai, kad psichikoje egzistuoja tam tikros formos, kurios yra visur ir visada. Mitologiniuose tyrinėjimuose šios formos vadinamos „motyvais“, lyginamojoje religijoje – „vaizduotės kategorijomis“; jos taip pat gali būti vadinamos „kolektyvinėmis reprezentacijomis“, „elementariosiomis“ arba „pirmykštėmis mintimis“. Kolektyvinė pasąmonė yra psichikos dalis, kurios turinys niekada nebuvo sąmonėje, nebuvo individualiai įgytas, egzistuoja tik paveldimumo dėka ir yra sudarytas iš archetipų.

Populiarioji amerikiečių autorė Caroline Myss daugiau kaip 25 metus gilinosi į archetipų pasaulį. Pasak jos, archetipai – tai universalūs elgesio modeliai, kuriuos atradę galėsite geriau suprasti save ir suvokti savo vietą pasaulyje. Trumpai tariant, atpažinę savo archetipą suvoksite stipriąsias savo puses, lengviau sieksite tikslų, o gal netgi pakeisite gyvenimo kryptį. Caroline Myss pristato dešimt pagrindinių moterims ir vyrams būdingų archetipų, susiformavusių nūdienos visuomenėje: advokato, dvasingumo ieškotojo, globėjo, intelektualo, karalienės / vadovės, mados sekėjo, maištininko, menininko / kūrėjo, regėtojo ir sportininko. Suprasti, koks archetipas jums būdingas, – tik kelio pradžia. Remdamiesi šiomis žiniomis galėsite sąmoningiau priimti sprendimus visose srityse – nuo karjeros iki asmeninių santykių – ir išvengti klaidų bei kuo geriau išnaudoti savo stipriąsias puses. Vadinasi, būsite laimingesni ir tikresni savimi, o jūsų gyvenimas – turiningesnis. „Nuostabiausias atradimas, susijęs su archetipais, buvo tas, kad jie padeda atpažinti ženklus, simbolius ir prasmingus sutapimus, nutinkančius gyvenime, ir į juos tinkamai reaguoti. Tie ženklai pataria sustoti, eiti ar likti vietoje, bet, kad ir kokie tie nurodymai būtų, jūs intuityviai žinote, kad į juos reikia įsiklausyti. Laikantis paskatinimų ir perspėjimų, kuriuos pateikia šie ženklai, įgyjama didžiulės galios. Ir tada gyvenime prasideda stebuklai – vienas po kito

Perskaitę šią knygą vieni suvoks, kad norėdami būti gamtoje nebūtinai turi atsisakyti miesto, tiesiog jie yra gamtos vaikai, o jų archetipas išreiškia gamtos pasaulio dvasią. Kiti supras, kad pabūti vieniems reikia ne dėl to, kad yra uždari ar nedraugiški, o dėl to, kad priklauso atsiskyrėlio archetipui, kuris verčia ieškoti tylos ir vienatvės, nes tik taip galima įgyti dvasios stiprybės. Išsiaiškinę, kurie archetipai jums svarbiausi, galbūt pirmą kartą gyvenime priimsite savo būties esmę, tarsi apsirengsite drabužiais, kuriuos dėvėti jūs tiesiog sukurti. Ar kada nors svarstėte, kodėl vieni žmonės, idėjos ar daiktai jus traukia, o kiti – atstumia? O gal be perstojo ieškote kažko, ko nė negalite apibrėžti? Laužote galvą, ar tikrai gyvenate visavertį gyvenimą?

Entry filed under: Knygos. Tags: .

Pasaulis kraustosi iš proto: kiek ištveriate be telefono? Apie namų terapiją

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kategorijos

Archyvas

Kalendorius

2016 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Statistika

  • 94 656

%d bloggers like this: