Ben Ambridge „Psichologinis intelektas“

23 birželio, 2016 at 6:28 am Parašykite komentarą

Psy-Q_Koks-jusu-psichologinis-intelektas-352x530Benas Ambridge’as, Liverpulio universiteto docentas, su psichologijos naujokais ir entuziastais dalijasi psichologijos mokslo atradimais, kurie atskleidžia, kodėl žmonės vienaip ar kitaip elgiasi.

Knyga lengvai įtraukia, nes parašyta su sąmoju. Autorius stengiasi paaiškinti, ar tikrai mėlynakiai yra patikimesni, ką sunkiojo metalo (ar Mocarto) muzikos pomėgis sako apie jus, ar galite numatyti kitų žmonių ir savo elgesį, kam teikiate pirmenybę rinkdamiesi partnerį, kaip psichologija galėtų padėti išspręsti nutukimo ir daugybę kitų problemų. Knygoje pateikiama netikėtų užduočių, kurias atlikę išsiaiškinsite, koks yra jūsų psichologinis intelektas.

PSY-Q Koks jūsų psichologinis intelektas – vadovas į kasdienio gyvenimo psichologijos paslaptis

Šios knygos tikslas – pasidalinti psichologijos mokslo atradimais, galinčiais paaiškinti, kaip ir kodėl žmonės daro tai, ką daro. Tačiau čia nėra sausas, dulkių sluoksniu apaugęs psichologijos vadovėlis kaip dauguma tokio pobūdžio knygų, kupinas smulkmeniškų, ilgų, nuobodžių eksperimentų aprašymų ir įmantrių teorijų. Jums rūpi tai, ką psichologija gali papasakoti apie jus ir jūsų gyvenimą. Na, aš nesirengiu jums pasakoti. Pasitelkęs galybę susijusių testų, klausimynų, galvosūkių, žaidimų ir iliuzijų, ketinu jums visa tai parodyti. Žinoma, mes dar daug ko nežinome. Tačiau, baigę skaityti šią knygą, jūs ne tik būsite gavę geriausius atsakymus, kokius tik gali pasiūlyti mokslas, bet ir įgysite žinių apie savo pačių psichologiją. Galėsite įvertinti savo asmenybę, intelektą, moralines vertybes, mąstymo stilių, impulsyvumą, piešimo įgūdžius, gebėjimą logiškai samprotauti, muzikinį skonį, gebėjimą vienu metu atlikti kelis darbus ir jautrumą iliuzijoms (regimosioms ir psichinėms) bei išsiaiškinsite, kam teikiate pirmenybę rinkdamiesi partnerį. Sužinosite, kaip mes, kaip rūšis, mąstome, jaučiame, matome ir reaguojame į kitus. Stebėsitės, būsite sužavėti, priblokšti, patenkinti, nusivilsite, jus apims siaubas ir jausitės visiškai sutrikę. Virsite psichologais ir prašysite draugų bei šeimos narių taip pat atlikti šias užduotis, kad galėtumėte palyginti rezultatus. Pulsite prie kompiuterio, ieškodami tyrimų aprašymų internete, nemažai jų rasite knygos tinklalapyje (www.Psy-Qbook.com).

Keletas įdomių minčių

  • Priklausomi nuo maisto žmonės nori suvalgyti mažiau, bet jiems nesiseka, nes jiems būdingas negebėjimas valdytis. Kad būtų numalšintas alkis, jiems būtina suvartoti vis daugiau maisto. Taip atsiranda pripratimas. Sumažinus maisto kiekį, kenčiama nuo abstinencijos, maistas vartojamas vien tam, kad būtų nuslopinti abstinencijos simptomai. Bet ši priklausomybė – tai ne liga. Buvo atlikti tyrimai, įrodantys, kad priklausomybės nuo maisto galima atsikratyti labai panorėjus arba esant labai didelei motyvacijai (pvz, tyrėjai sumokėjo pinigų).
  • Skirtumai tarp vyrų ir moterų iš tiesų per daug maži, kad būtų laikomi reikšmingais, palyginti su dideliais skirtumais tarp tos pačios lyties atstovų – tarp atskirų vyrų ir atskirų moterų.
  • Ar pastebėjote, kad tie žmonės, kurie yra paaukštinami, arba kuriems geriausiai sekasi universitete, ne visuomet yra tie, kurie daugiausiai dirba, geriausiai viską atlieka ar yra protingi? Anot psichologo D. Golemano, jie turi aukšto lygio emocinį intelektą – gebėjimą perprasti, kontroliuoti ir pasitelkti emocijas (tiek kitų, tiek savas). Norint tobulai ką nors atlikti emocinis intelektas svarbesnis , nei techniniai įgūdžiai.

Pagal B. Ambridge knygą „Psy-Q. Koks jūsų psichologinis intelektas“ parengė D.Širkaitė

Entry filed under: Knygos. Tags: .

„Tos birželio purpurinės rasos“ Reakcija į diagnozę

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kategorijos

Archyvas

Kalendorius

2016 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930  

Statistika

  • 96 174

%d bloggers like this: