Profesorius Kazys Ambrozaitis

19 balandžio, 2012 at 8:18 am Parašykite komentarą

K. Ambrozaitis
Šių dienų pasaulyje kiekviena biblioteka išlieka svarbi ne    tik savo sukauptais knygų bei žurnalų ištekliais, bet ir galimybe naudotis naujomis technologinėmis galimybėmis.

Lietuvos medicinos biblioteka kaip tik ir yra medicinos ir gretimų jai mokslų literatūros saugykla, informacijos, bibliografijos, sveikatos priežiūros biblioteka ir metodikos centras.

Tačiau Lietuvos medicinos biblioteka yra ne tik vien žinių šaltinis. Joje vyksta ir labai svarbus kultūrinis gyvenimas. Bibliotekos konferencijų salėje vyksta medikų ir įvairių kitų organizacijų konferencijos bei posėdžiai. Bibliotekos svetingumu naudojasi ir įvairūs meno ir mokslo gerbėjai. Dažnai ruošiamos tapybos, grafikos, tautodailės darbų parodos. Vyksta susitikimai su dailininkais, rašytojais, poetais. Visuomenei pristatomos ne tik medikų naujos knygos. Rengiamos literatūros parodos, minimi amžiaus jubiliejai.

1996 m. bibliotekos konferencijų salėje įvyko Lietuvos veiklos ilgaamžystės akademijos pirmoji mokslinė veiklios ilgaamžystės konferencija „Veiklios ilgaamžystės“ klausimu, kuri buvo skiriama LVIA nario (JAV, Čikaga) profesoriaus Juozo Meškausko 90 – čiui paminėti. Pranešimus padarė profesoriai: G. Česnys, R. Lekevičius, K. Ambrozaitis, E. Puodžiūnienė, H. Zabulis, R. Geniušas, K. Jankevičius, M. Stukonis, P. Plevokas, P. Zajančkauskas, M. Krikštopaitis, gydytoja F. Taunytė, D. Šiurkuvienė, A.Masiulienė, P. Dragelis.

2006 m. bibliotekoje buvo iškilmingai paminėtas paskutinio Vytauto Didžiojo universiteto Medicinos fakulteto dekano profesoriaus Juozo Meškausko 100 –čio jubiliejus su jo darbų ir gyvenimo apžvalgos paroda. Pagrindinį pranešimą padarė buvęs jo bendradarbis ir asistentas prof. Kazys Ambrozaitis.

1999 m. įvyko ilgamečio Vytauto Didžiojo universiteto Kaune Medicinos fakulteto dėstytojo profesoriaus ir poeto Emilio Vintelerio minėjimas su jo darbų paroda. Jis  turėjo dvi tėviškes: Šveicariją ir Lietuvą. Dalyvavo gydytojas J. Skliutauskas, kuris padarė pagrindinį pranešimą ir profesoriaus E.Vintelerio buvę mokiniai profesoriai J.Lelis, K. Ambrozaitis,  A.Sučila, L.Griciūtė ir  kiti garbūs svečiai.

2001 m. Medicinos bibliotekoje buvo surengtas literatūros vakaras žymaus rašytojo ir gydytojo Vytauto Sirijos-Giros 90-čiui paminėti. Posėdyje dalyvavo ir savo atsiminimais dalinosi poetas A.Baltakis, gydytojai Jokūbas Skliutauskas, Šeinė Sideraitė, K. Ambrozaitis ir kt.

Didelį dėmesį Lietuvos medicinos biblioteka ypač jos direktorė Salvinija Kocienė skiria 1995 m. įsikūrusiai Lietuvos veiklos ilgaamžystės akademijai, kurios steigėju ir prezidentu buvo profesorius Marijonas Krikštopaitis. Bibliotekos vadovybė leido naudotis konferencijų sale, kur kiekvieną paskutinį mėnesio penktadienį 14 valandą renkasi Veiklos ilgaamžystės akademijos nariai į posėdžius, rengia konferencijas, skaito paskaitas. Veiklios ilgaamžystės akademija labai dėkoja Lietuvos medicinos bibliotekai už sudarytas sąlygas joje rinktis, organizuoti įvairius renginius.

1997 m. spalio 31 d. Lietuvos medicinos bibliotekos salėje įvyko Antroji respublikinė konferencija „Nesenstanti senatvė“, kurią organizavo Lietuvos veiklos ilgaamžystės akademija ir Lietuvos  pagyvenusių žmonių asociacija. Posėdžiui pirmininkavo  profesoriai: K. Ambrozaitis ir E. Puodžiūnienė. Pranešimus skaitė profesoriai : A. Šileika, P. Karoblis, E. Puodžiūnienė, K. Jankevičius, J. Valavičius, H. Zabulis, M. Krikštopaitis, monsinjoras K. Vasiliauskas, F. Taunytė, E.Miknevičienė, dr. P. Adlys, dr. J. Misiūnas. Konferencijos pabaigoje įvyko gyva bendra diskusija.

1999 m. balandžio 7 d. Sveikatos apsaugos ministerija, Respublikinis  sveikatos  mokymo centras ir Lietuvos medicinos biblioteka aktyviai dalyvaujant Lietuvos veiklos ilgaamžystės akademijai organizavo Pasaulinei sveikatos dienai skirtą mokslinę konferenciją tema „Veiklios ilgaamžystės ugdymas“ su patarimu: aktyviai gyvensi, ilgiau nesensi. Konferencijoje kalbėjo ir pranešimus padarė: prof. M. Krikštopaitis, doc. E. Razgauskas, doc. B. Gaigalienė, V. Kriauza, Z. Javtokas, D. Kepenis, K. Dineika, G. Misevičienė. Konferencija baigėsi gyva diskusija.

2005 m. balandžio 28 d. Medicinos bibliotekos konferencijų salėje įvyko konferencija Veiklios ilgaamžystės akademijos dešimtmečiui paminėti. Konferenciją atidarė jos prezidentas prof. Kazys Ambrozaitis. Pranešimus padarė prof. H. Zabulis, prof. K. Ambrozaitis, prof. M. Stukonis, doc. A. Baltaškevičius, dr. D. Zapkuvienė, gyd. J. Sargautis, gyd. F. Taunytė. Įvyko labai gyva diskusija vėžio ligos diagnozavimo klausimu.

2006 m. spalio 27 d. Lietuvos medicinos bibliotekos, Lietuvos radiologų asociacijos ir Lietuvos veiklios ilgaamžystės  akademijos iniciatyva Lietuvos medicinos bibliotekos salėje įvyko veiklos ilgaamžystės prezidento prof. Kazio Ambrozaičio 95 metų minėjimas ir autorinių knygų: „Palendriai vakar ir šiandien“ (2004 m.), „Gyvenimo keliu“ (2006 m.) pristatymas ir jubiliato darbų paroda. Prof. K. Ambrozaičio veiklą ir naujausias knygas pristatė med.dr. K.R. Dobrovolskis. Prisiminimais dalinosi med.dr. K.Juškevičius, prof. Laima Griciūtė. Koncertavo smuikininkas Gediminas Dalinkevičius, gitaristas Sergej Krinicin.

Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademija Lietuvos medicinos bibliotekos įvairiapuse pagalba ir globa naudojasi ir iki šiol.

K.Ambrozaitis

Vilnius, 2011.12.06

Entry filed under: Lietuvos veiklios ilgaamžystės akademija. Tags: .

Gendrutis Morkūnas „Puodukas kefyro ant palangės“ Arnhild Lauveng “Auštant aš virsdavau liūtu. Kaip man pavyko įveikti šizofreniją“

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


Kategorijos

Archyvas

Kalendorius

2012 m. balandžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  

Statistika

  • 96 174

%d bloggers like this: